فروشگاه های زنجیره ای فرصت مناسبی برای توزیع کالا های اساسی هستند

به گزارش وبلاگ آپ، عضو کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه در صورتی که توزیع کالا در شبکه صورت گیرد، صف تشکیل نمی گردد، گفت: فروشگاه های زنجیره ای فرصت مناسبی برای توزیع کالاهای اساسی با قیمت مصوب دولت هستند؛ این فروشگاه ها آماده همکاری در توزیع کالاهای اساسی بوده و به نحو احسن کار خود را بلد هستند.

فروشگاه های زنجیره ای فرصت مناسبی برای توزیع کالا های اساسی هستند

محمد رشیدی در گفت وگو با خبرگزاری برنا درباره نقش فروشگاه های زنجیره ای در توزیع کالاهای اساسی، گفت: در حال حاضر کالاهای اساسی مانند میوه، مرغ و... به میزان کافی در کشور وجود دارد و مشکل اصلی نابسامانی موجود در بازار، به شبکه توزیع ناکارآمد باز می گردد، این درحالی است که فروشگاه های زنجیره ای دولتی و بخش خصوصی بهترین فرصت برای توزیع کالاهای اساسی هستند زیرا مردم بسیاری از اقلام مورداحتیاج خود را از این فروشگاه ها تامین می نمایند.

وی با بیان اینکه روش کار فروشگاه های زنجیره ای تعیین است، افزود: می توان با استفاده از یک ناظر در فروشگاه های زنجیره ای، شبکه توزیع کالاهای اساسی را کنترل کرد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با بیان اینکه ما بهترین امکانات فروشگاه زنجیره ای را داریم که می تواند به عنوان سیستم توزیع از آن استفاده گردد، توضیح داد: باید کالای اساسی مورد احتیاج را به موقع در اختیار این فروشگاه ها قرار داد تا بتوانند به دست مصرف نمایندگان برسانند.

رشیدی با بیان اینکه در صورتی که توزیع کالا در شبکه صورت گیرد، صف تشکیل نمی گردد، ادامه داد: فروشگاه های زنجیره ای فرصت مناسبی برای توزیع کالاهای اساسی با قیمت مصوب دولت هستند؛ این فروشگاه ها آماده همکاری در توزیع کالاهای اساسی بوده و به نحو احسن کار خود را بلد هستند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به ضرورت حمایت از فروشگاه های زنجیره ای، گفت: در تمام جهان مردم به راحتی از این فروشگاه ها خرید می نمایند زیرا مواد غذایی و بهداشتی مورداحتیاج خود را می توانند از یک مکان خریداری نمایند بنابراین سایر کشورها با ارائه تسهیلات، امکانات و.. از این فروشگاه ها حمایت می نمایند.

به گفته رشیدی دولت آنگونه که باید تسهیلات مورد احتیاج فروشگاه های زنجیره ای را تامین ننموده است بنابراین بسیاری از آنها در آستانه ورشکستگی هستند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بی توجهی دولت موجب شد که مجلس به موضوع تنظیم بازار ورود نموده و با فراخوان دو وزرای صمت و جهاد کشاورزی درصدد ساماندهی بازار برآید.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی ادامه داد: حمایت از فروشگاه های زنجیره ای منافاتی با یاری به سوپرمارکت های محلی ندارد زیرا مردم احتیاجهای جزئی خود را از مغازه های محلی تامین می نمایند و خریدهای کلی خود را از فروشگاه ها انجام می دهند.

منبع: فرارو

به "فروشگاه های زنجیره ای فرصت مناسبی برای توزیع کالا های اساسی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروشگاه های زنجیره ای فرصت مناسبی برای توزیع کالا های اساسی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید