حضور دو خودروساز ایرانی در بازار روسیه ، سایپا 45 هزار دستگاه خودرو به روسیه صادر می نماید

به گزارش وبلاگ آپ، راشاتودی خاطرنشان کرد: سایپا قرار است طی قرارداد سه ساله 45 هزار دستگاه خودرو به روسیه صادر کند و ایران خودرو هم در حال گذراندن مراحل صادرات است.

حضور دو خودروساز ایرانی در بازار روسیه ، سایپا 45 هزار دستگاه خودرو به روسیه صادر می نماید

به گزارش وبلاگ آپ به نقل از راشاتودی خروج خودروسازان جهانی از روسیه فرصت مناسبی را برای ورود خودروسازان ایران و چین فراهم نموده است.

بر اساس این گزارش، قرار است خوردوسازی سایپای ایران عرضه خودردهای خود را به این کشور از ماه ژوئن شروع کند. بر اساس گزارش ها، سایپا قرار است طی سه سال آینده 45 هزار خودرو به ارزش 450 میلیون دلار به روسیه تحویل دهد. ایران خودرو هم در حال حاضر در حال گذراندن مراحل خود برای صادرات به روسیه است.

روزنامه ایروستیا روز پنجشنبه اظهار داشت: نمایندگی های خودرو در سراسر روسیه کمبود موجودی خودرو با قیمت میانه دارند.

بر اساس این گزارش نمایندگی های روسی فولکس واگن، کیا، اشکودا، ستروئن، اوپل ، رنو و هیوندای در حال حاضر بیش از 300 خودرو را در وب سایت خود عرضه می نمایند اما به گفته کارشناسان این برای تامین احتیاج مردم کافی نیست.

نایب رئیس اتحادیه ملی خودرو در روسیه گفته است: سازوکار واردات که به وسیله مسکو پس از خروج برندهای غربی از این کشور اجرا می گردد می تواند انبارهای روسیه را پر کند و قیمت را متعادل کند اما در عین حال از هزینه لجستیک و ترخیص گمرک گلایه نموده که به گفته آنها می تواند هزینه واردات را پرهزینه کند.

تنها خودروسازان ایرانی نیستند که در بازار روسیه حضور می یابند بلکه خودروسازان چینی هم توسعه بزرگی را در بازار روسیه شروع نموده اند و انتظار می رود در امسال به سهم 60 درصدی از کل فروش در این کشور برسند، چین در سال گذشته بیش از 160 هزار خودرو به روسیه صادر کرد و سهم خود را در این بازار دو برابر کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "حضور دو خودروساز ایرانی در بازار روسیه ، سایپا 45 هزار دستگاه خودرو به روسیه صادر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور دو خودروساز ایرانی در بازار روسیه ، سایپا 45 هزار دستگاه خودرو به روسیه صادر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید